دیگ آبگرم چگالشی

دیگ آبگرم چگالشی

دیگ آبگرم چگالشی

 

دیگهای آبگرم چگالشی (condensing Boiler) ساخت شرکت آذردماگستر با نام تجاری Ayli condensing boiler از ظرفیت 100000kal/hr تا ظرفیت 3500000kal/hr با فشار کار 6-10 bar  تولید می گردند.

در بویلرهای آبگرم فولادی متداول در کشور گازهای حاصل از احتراق پس از گرم نمودن آب در گردش سیستم ، با دمای بالا از طریق دودکش در محیط خارج تخلیه میگردند. تخلیه گازهای حاصل از احتراق با دمای بالا ، تلفات شدید انرژی را تحمیل مینماید. علاوه بر این حجم آبگیری بالا و محدودیت در دمای آب برگشتی از سایر مشکلات دیگ های مذکور است . دمای آب برگشتی باید به گونه ای باشد تا از تقطیر گازهای داغ خروجی جلوگیری شود . تقطیر باعث خرابی بویلر و کوتاه شدن عمر مفید آن میگردد. اگر طراحی سیستم به حد کافی بالا بودن درجه آب برگشتی را تضمین ننماید، بویلرهای دارای لوله فولادی و یا مسی یا چدنی دچار خرابی میشوند.

دیگ چگالشی ساخت شرکت آذر دما گستر دارای کاربری آسان ، راندمان حدود 98 درصد و قابلیت کارکرد با مشعلهای معمولی (نیاز به مشعل تشعشعی نمیباشد) را دارد . راندمان بالای حرارتی ، جنبه های مثبت زیست محیطی ، سهولت در نصب و نگهداری و کاهش هزینه انرژی از مهمترین ویژگیهای دیگ چگالشی است.

مزایای دیگ های چگالشی آذر دما گستر

راندمان نزدیک به 100%

کاهش مصرف سوخت و انرژی نسبت به دیگ های آبگرم فولادی متداول در کشور

پایین بودن دمای دودکش (65تا70 درجه سانتیگراد)

کمک به کاهش آلودگی محیط زیست

فرآیند تولید دیگ آبگرم چگالشی

در این طرح تولید دیگ آبگرم چگالشی از مواد ومتریال موجود در کشور و بر اساس طراحی صورت گرفته از سه قسمت غیر تحت فشار ، تحت فشار و تحت چگالش تشکیل میگردد. در قسمت غیر تحت فشار، شامل قاب ، دربها و پایه ها از متریال فولادی St37.2 و در قسمت تحت فشار شامل پوسته ، کوره ، شبکه ها از متریال فولاد آلیاژی با مشخصات 17Mn4 ودر قسمت چگالش از متریال stainless steel  شامل لوله ها و شبکه ها با مشخصات ss316L استفاده میگردد.

در این بویلر حرارتی که توسط خروج گازهای داغ تلف میشود، جذب میگردد و بخار آب موجود با از دست دادن گرمای نهان تبخیر به آب مایع (CONDENSE) تبدیل میشود و این گرمای نهان به آب داده میشود که این عمل بازدهی و راندمان کارکرد دیگ را تا 15 درصد افزایش داده وتا 98 ذرصد تعیین میگردد. دمای گازهای حاصل از احتراق در دودکش تا 65 درجه سانتیگراد کاهش یافته ودر نتیجه باعث کاهش مصرف سوخت و انرژی میشود.

ویژگی کندانس تولید شده کمی اسیدی میباشد یعنی مقدار PHآب بین 3-5 میباشد. بنابر این درانتخاب متریال برای قسمت چگالش که در معرض خوردگی است از آلیاژ SS316L استفاده میگردد و کندانس تولید شده در قسمت چگالش به فاضلاب تخلیه میگردد.

در این مدل دیگهای آبگرم چگالشی راندمان حدود 98 درصد میباشد.

1-توصیف اختراع

دیگ های آبگرم فولادی چگالشی با مشعل معمولی با راندمان 95 %

2- ادعای اختراع

راندمان بالای 98% و کاهش مصرف سوخت نسبت به دیگ های فولادی معمولی .

3- خلاصه ای از توصیف اختراع :

دراین مدل دیگ آبگرم چگالشی  از مواد و متریال فولاد در قسمت غیر تحت فشار و در قسمت تحت فشار از آلیاژ آتش خوار کربن منگنزدار با نام تجاری 17mn4 و در قسمت چگالش از آلیاژ استنلس استیل با نام تجاری ss316L استفاده گردیده است . در طراحی این دیگ در فرایند تولید آبگرم حرارت ایجاد شده توسط گازهای داغ دودکش (Exuste) که تلف می شوند، جذب می گردند و در ادامه بخار آب موجود در گازهای خروجی محصول احتراق ، با از دست دادن گرمای  نهان تبخیر به آب مایع (کندانس) تبدیل می شود، این گرمای نهان نیز به آب داده می شود که این عمل بازدهی دیگ را حدود 15%افزایش می دهد.

دمای گازهای حاصل از احتراق در دودکش (Exuste) تا 70 c  کاهش می یابد بنابراین باعث کاهش مصرف سوخت و انرژی می گردد. دمای گازهای خروجی از دودکش حدودا 60~65  می باشد.

در دیگ های فولادی آبگرم معمولی در بهترین حالت طراحی و استاندارد راندمان حدود 80% می باشد و دمای گازهای خروجی از دودکش (Exuste) حدود 130 cمی باشد.

دیگ آبگرم چگالشی condensing boiler

در دیگ های چگالشی (کندانسینگ) حرارتی را که توسط خروج گاز های داغ تلف می شود جذب می گردد و بخار آب موجود با از دست دادن گرمای نهان تبخیر به آب مایع  تبدیل می شود و این گرمای نهان نیز به آب داده می شود که این عمل می تواند بازدهی را تا 15% بالا ببرد .

ویژگی کندانس تولید شده کمی اسیدی می باشد یعنی مقدارPH بین آب بین 5-3 می باشد بنابراین انتخاب مواد برای قسمت های در معرض خوردگی باید مناسب باشد بنابراین از آلیاژهای استیل ضد زنگ استفاده می شود.

کندانس تولید شده در مبدل چگالش گر باید به فاضلاب تخلیه شود.

بازده حرارتی به ارزش حرارتی سوخت بستگی دارد . این مدل دیگ چگالشی راندمان حدود 95% دارند . عملکرد دیگ به راندمان انتقال حرارت به مصرف کننده و خروجی وسایل دفع حرارت نیز وابسته است . در دیگ های چگالشی دمای آب برگشتی از سیستم حرارت مرکزی باید کمتر از 55 c باشد واین امر بخاطر این است که تنها در این دما است که چگالش به بهترین نحو انجام می گیرد. هرچه که دمای برگشتی پایین تر باشد عمل چگالش بیشتر انجام می گیرد.

در دیگهای غیر چگالشی گازهای حاصل از احتراق پس از گرم نمودن آب در گردشی سیستم با دمای بالا از طریق دودکش به محیط خارج تخلیه می گردد. تخلیه گازهای حاصل از احتراق با دمای بالای حدود 150-200 c تلفات شدید انرژی را به ساختمان تحمیل می نماید.

علاوه بر این تنظیم نسبت سوخت به هوا در این دیگها با مشکلات فراوانی همراه یوده و بر این اساس سوخت مصرفی جهت تامین بار حرارتی افزایش می یابد. از معایب دیگر دیگهای غیر چگالشی می توان به عدم امکان تنظیم ظرفیت عملکرد آن با بار حرارتی مورد نیاز با حجم آبگیری بالا ، محدودیت در دمای آب برگشتی و محدودیت در دبی آب در گردش سیستم اشاره نمود.

راندمان فوق العاده بالا دیگهای چگالشی از مهمترین مزایای بهره گیری از این نوع تجهیزات می باشد. گازهای حاصل از احتراق با دمای حدود 60-70 c به محیط تخلیه می گردد که بدین ترتیب حداکثر استفاده از حرارت موجود امکان پذیر می گردد. همچنین در یافت گرمای نهاده حاصل از چگالش گازهای احتراق از دیگر نقاط تامین حرارت مورد نیاز سیستم می باشد.

آدرس کارخانه

 تبریز، جاده آذر شهر، شهرک صنعتی سلیمی، انتهای خیابان اصلی ، کوی اول ، آذردماگست

آدرس دفتر تبریز

چایکنار جنوبی، بعد از پل قاری، نرسیده به پل منصور، ساختمان آذر دماگستر

آدرس دفتر تهران

خیابان طالقانی شرقی ، چهار راه بهار، نبش بهار جنوبی ، شماره 163 ، طبقه 4، واحد 14

شبكه‌های اجتماعی

 

تلفن: 04135256263  |  فکس:04135259663

Search